طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت شامل اطلاعات کسب و کار یک شرکت و یا یک فرد می باشد. لازم به ذکر است که کارت ویزت لزوما برای کسب و کار ها نبوده و برای معرفی شخصی و شغلی یک یا چند شخص نیز می توان استفاده کرد. پس نیازی نیست که حتما فروشنده یا صاحب شرکت باشید. اگر به طور شخصی خدمات یا آموزشی را ارائه می دهید، به فکر طراحی کارت ویزیت خود باشید.

اهمیت و تاثیر گذاری کارت ویزیت بر کسب و کار شما:

به عقیده کارشناسان گرافیک ما در نوروز گیفت، کارت ویزیت یک تابلو و شمای همراه از یک کسب و کار است. یک کارت ویزیت جذاب و زیبا می تواند تاثیر عمیقی بر مشتریان یا افراد مختلف جامعه داشته باشد. حتما بسیاری از افراد را دیده اید که چندین کارت ویزیت را همراه خود دارند. اگر شما دلیل این کار را از آنها جویا شوید به احتمال زیاد به علت زیبایی آن کارت ها این کار را انجام می دهند. به گونه ای دیگر می توان گفت که این جذابیت و زیبایی کارت است که روی آن فرد تاثیر گذاشته است و این نیز ناخودآگاه باعث می شود تا فرد به برند صاحب آن کارت دید مثبتی داشته باشد. در ضمن طراحی کارت ویزیت برای یک شرکت یا یک کار شخصی از ارکان اصلی برای رسمیت بخشی به آن ها است. آری همه ی اینها را فقط این کارت ویزیت کوچک انجام می دهد.

اعتباربخشی به کسب و کارهای مختلف

ماندگاری در زمان طولانی

معرف کسب و کار شما در هرجا که مشتری می رود

جذب مشتری های جدید

تبلیغات موثر برای رونق کسب و کار

ماندن در حافظه کوتاه مدت افراد

طراحی کارت ویزیت

 

انواع کارت ویزیت:

طراحی کارت ویزیت یک قسمت ماجرا و چاپ آن بر روی متریال های مختلف بحث دیگری است. البته این دو مرحله بی ربط به هم نیستند. از جمله جنس های مختلف کارت ویزیت می توان به کارت ویزیت لمینت برجسته اشاره کرد. این کارت ها را موضعی استخوانی نیز می نامند. دور این نوع کارت گرد است و جنس آن حالت صاف و شیکی دارد. از طرفی کارت های لمینت نیز طرفداران خاص خود را دارند. این نوع کارت ها استحکام بیشتری دارند و ماندگاری آنها نیز بالطبع بیشتر خواهد بود. از جمله انواع کارت های لمینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت ویزیت لمینت برجسته

کارت ویزیت لمینت مربعی

کارت ویزیت لمینت طلاکوب

کارت ویزیت لمینت مات

کارت ویزیت لمینت براق

کارت ویزیت لمینت مات موج

کارت ویزیت لمینت نقره کوب

در کنار اینها می توانید طراحی کارت ویزیت خود را بر روی سلفون موضعی نیز چاپ کنید. در این نوع کارت ویزیت طرح را بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می کنند و سپس روکشی از سلفون را بر روی آن پرس می کنند. کارت ویزیت آهنربایی یا مگنت نیز دیگر انتخاب پیش روی شماست. این کارت ها امکان ماندن بر روی سطوح را دارند که در دید باشند. بیشتر برای تاکسی تلفنی ها، رستوران ها و پیک ها به کار می روند. کارت ویزیت سوسماری، کارت ویزیت گلاسه روکش UV، کارت ویزیت کتان، کارت ویزیت شیشه ای و نیمه مات نیز از دیگر گزینه های پیش روی شما هستند. همانطور که دیدید تنوع زیادی در انتخاب جنس کارت ویزیت وجود دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در نوروز گیفت تماس بگیرید.

طراحی کارت ویزیت

دسته بندی بر اساس اندازه کارت ویزیت:

طراحی کارت ویزیت در متداول ترین حالت در ابعاد ۵۵ در ۸۴ میلیمتر انجام می شود. برای همین حالت پیش فرض صفحه طراحی کارت ویزیت را اکثرا روی ۶۹۷ در ۱۰۳۸ پیکسل قرار می دهند. اما در کنار اینها می توانید مقداری خلاقیت به خرج دهید و از اندازه های مربعی یا شکل های دیگر از جمله کارت ویزیت دایره ای، هشت ضلعی و … نیز به فراخور کسب و کار بیزینس خود استفاده کنید.

ویژگی  طراحی و چاپ کارت ویزیت:

آیا شما فروشنده هستید؟ آیا کسب و کار شما در حوزه خدمات است یا آموزش؟ آیا یک شرکت بزرگ هستید یا به صورت تکی و خودجوش در حل فعالیت هستید؟ تمام این موارد نیز در طراحی کارت ویزیت تاثیرگذار خواهد بود. از جمله دسته بندی برای کسب و کارهای مختلف می توان به طراحی کارت ویزیت معماری، طراحی کارت ویزیت شخصی، طراحی کارت ویزیت آموزشگاهی، طراحی کارت ویزیت خدماتی، طراحی کارت ویزیت فروشگاهی، طراحی کارت ویزیت تجاری و … اشاره کرد.
شما به دنبال کدام نوع طراحی کارت ویزیت حرفه ای هستید؟

 

کارت ویزیت شامل چه اطلاعاتی می شود؟

اصلا نباید ساده از کنار این مساله رد شوید. طراحی کارت ویزیت شما هر چقدر هم که شیک و دیزاین شده باشد، اما اطلاعات مفید و مناسب را به مشتری هایتان ندهد کمکی به کسب و کار خود نکرده اید. برای همین در کنار طراحی حرفه ای کارت ویزیت به حجم مناسب و خلاصه شده از اطلاعات در داخل کارت ویزیت دقت داشته باشید. در وارد کردن اطلاعات به داخل کارت ویزیت این را به یاد داشته باشید که شما باید مهمترین آنها را انتخاب کنید. هرچه کارت ویزیت شما ساده تر و خالی تر باشد، بیشتر به چشم می آید. اطلاعات وارد شده در طراحی کارت ویزیت باید شامل موارد زیر باشد:

نام برند و یا شرکت شما

لوگو و علامت (چنانچه دارید)

خلاصه ای بسیار مفید از کسب و کار و خدماتی که ارائه می دهید

آدرس شرکت یا محل کارتان برای مراجعه حضوری

شماره تلفن برای تماس

اینها اطلاعات ضروری در یک کارت ویزیت حرفه ای هستند. حال شما می توانید در کنار اینها، نام و نام خانوادگی خود، آدرس ایمیل و یا … را نیز وارد کنید. اما باید حواستان باشد که اطلاعات غیرضروری باعث به حاشیه رفتن اطلاعات ضروری نشوند. برای همین طراحان ما در نوروز گیفت متناسب با سلیقه و نیازمندی شما کار طراحی کارت ویزیت را آغاز می کنند.