طراحی لوگو

طراحی لوگو یک نشان گرافیکی است که طراح گرافیک یا همان گرافیست آن را طراحی می کند. لوگو می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ ها طراحی شود. حتما همه ی شما حداقل یک بار واژه لوگو به گوشتان خورده است. اما اصلا لوگو چیست؟ کاربرد لوگو چیست؟ انواع لوگو ؟ طراحی لوگو به چه صورت باید باشد؟ و این که طراحی لوگو چه شرایطی دارد؟ اینها چند تا از ابتدایی ترین سوال هایی هستند که در رابطه با طراحی لوگو به ذهن مخاطب خطور می کند. اگر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید سعی می کنیم به ساده ترین شکل ممکن به همه ی این پرسش ها پاسخ دهیم.

لوگو یا آرم به علامتی گفته می شود که می تواند تصویر ، یک نوشته و یا ترکیبی از هر دو باشد که به صورتی خاص و منحصر بفرد طراحی شده و به نوعی نشانگر یک کسب و کار، سازمان، فرد و غیره است و باعث می شود تا به آن هویت بخشیده شود. یکی از اولین گام ها برای شروع یک بیزینس یا شرکت یا هر فعالیتی طراحی لوگو برای آن است و عموما صاحبان کسب و کارهای مختلف در همان ابتدای استارت کار ایده های مختلفی برای لوگوی خود دارند. بهتر است پس از اینکه نوع خدمات کسب و کار مورد نظر مشخص شد یا کالای مورد نظر به تولید رسید و آماده برای عرضه ی عمده در بازار بود پیش از هرچیزی لوگو را طراحی کرده تا آماده ی استفاده باشد. چرا که مارکت محصول شما را با نشان تجاری آن یعنی لوگو آن خواهد شناخت.

 

طراحی لوگواصول طراحی لوگو چیست؟

برای اینکه بتوانید یک لوگو خوب برای کسب و کار خود داشته باشید لازم است در ابتدا بدانید که اصول طراحی لوگو چیست؟ طراحی لوگو دارای چند اصل است که تعدادی از آنها به شرح زیر هستند:

نخست اینکه لوگوی طراحی شده باید ساده و به دور از اضافه کاری و جزئیات اضافه باشد. همچنین مهم است که لوگویی که برای کسب و کار شما طراحی می شود محدود به زمان خاصی نباشد و بتوان تا مدت ها از آن استفاده کرد بدون اینکه ارزش و اعتبار خود را از دست بدهد. نحوه ی بهره گیری صحیح و بجا از رنگ ها هم از موارد مهمی است که هنگام طراحی لوگو باید به آن دقت شود. بعلاوه لوگو باید در حالت سیاه و سفید هم جذاب بوده و کاملا مشخص و خوانا باشد. که تیم نوروز گیفت سعی می کند لوگو کاملا متناسب با موضوع و درونمایه کسب و کار شما را طراحی کند که از نظر فرهنگی نیز با جامعه همسو باشد. دقت کنید که همانطور که در ابتدا گفته شد اینها تنها برخی از اصول طراحی لوگو هستند.

 

انواع طراحی لوگو:

در ادامه ی موضوع طراحی لوگو چیست؟ به انواع لوگو میرسیم. لوگوها انواع مختلفی دارند اما به صورت کلی در سه دسته ی اصلی گروه بندی می شوند. این سه دسته عبارت هستند از: لوگوهای تصویری، لوگوهای نوشتاری و لوگوهای ترکیبی. در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد هرکدام می پردازیم:

لوگو تصویری:

طراحی لوگو تصویری شامل شمایل و نماد ها می شوند. یعنی در طراحی آنها از یک سری اشکال ساده و تصویرهای مختلف که تداعی کننده ی آن شرکت یا محصول یا کسب و کار هستند استفاده می شود. عموما لوگوهای تصویری در مقایسه با لوگوهای نوشتاری کمی پیچیده تر و غیر مستقیم تر هستند و بیننده نیاز دارد تا آنها را پیش خود تفسیر کند.

لوگو نوشتاری:

که به آن لوگوتایپ یا نماد کلمه ای هم می گویند. در این نوع طراحی لوگو، نام برند یا کسب و کار را به نوعی با کمک ترکیب فونت و تغییر اندازه و نحوه ی چیدمان آن و نیز خلاقیت به یک نماد جذاب بصری تبدیل می کنند. نکتهی مهم این است که این نوشتارها باید کاملا خوانا و قابل تشخیص باشند.

لوگو ترکیبی:

همانطور که از نام آن  مشخص است از ترکیب لوگو نوشتاری و لوگو تصویری باهم این لوگوها ایجاد می شوند.

تاثیر لوگو در تبلیغات چگونه است؟

 1. از مشتریان جدید دعوت می کند تا شما را بشناسند.
 2. شما را از رقابت متمایز می کند.
 3. باعث وفاداری مشتریان به برند می شود.
 4. جذب مشتریان جدید.
 5. می تواند همه جا باشد.
تاثیر لوگو در کسب و کار چگونه است؟
 1. طبق یک مطالعه، اگر شغلی بخواهد سود آور باشد. اولین قدم، طراحی یک لوگو حرفه ای است. این مطالعه نشان داده است که ۴۸٪ از مشتریان هنگام خرید یک محصول، برای اولین بار به یک لوگو جذاب، وفادار می مانند.
 2. لوگوها، می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا تأثیر مثبت و ماندگار را بر بینندگان و مخاطبان ایجاد کنند.
 3. هر شغلی، دارای یک لوگو منحصر به فرد، برای نشان دادن ارزش ها و ویژگیهای خود در بازار و مردم است. اما همه لوگو ها، قادر به انتقال موثر تجارت خود به مردم نیستند. ساخت لوگو معمولاً نقش عمده ای در بازاریابی یک سازمان دارد.
قدرت لوگو در تبلیغات چیست؟
 1. طراحی لوگو باعث می شود برند ها از نظر مصرف کنندگان معتبر تر به نظر برسند.
 2. به طور مطلوب بر ارزیابی مصرف کنندگان از برند ها تاثیر می گذارد.
 3. باشدت بیشتری تمایل مصرف کنندگان برای خرید از برند ها را افزایش می دهد.
 4. فروش خالص برند ها را بیشتر می کند.

طراحی لوگو | طراحی لوگو ارزان قیمت | طراحی لوگو شرکت | طراحی لوگو در تهران | بهترین قیمت طراحی لوگو | بهترین طراح لوگو | طراحی لوگو قیمت مناسب | لوگو ارزان