آموزش طراحی سایت

جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ | الگوریتم های جدید گوگل ۲۰۲۱

تولید محتوا سئو شده

جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ چیست؟ الگوریتمهای جدید گوگل ۲۰۲۱ چه تغییراتی کرده است؟

اگر کسب‌ و کار و فعالیت شما به‌ صورت آنلاین است و یک وب‌ سایت دارید، موفقیت شما تا حدود زیادی در گرو سئو و بهینه سازی سایت شما است. اصول سئو ۲۰۲۱ ممکن است نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی کرده باشد؛ زیرا گوگل در دوره‌ های زمانی مختلف، به‌روزرسانی‌ها و آپدیت‌هایی انجام می‌دهد که ممکن است الگوریتم‌ های سئو را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در این مطلب قصد داریم جدیدترین تکنیک ها سئو ۲۰۲۱ و الگوریتم های جدید گوگل ۲۰۲۱ را در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین اگر نمی دانید که سئو چیست؟ و سئوی محتوا چگونه می‌تواند بر افزایش ترافیک سایت و رتبه شما مؤثر باشد، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. قبل از آن‌که در خصوص اصول سئو ۲۰۲۱ و جدیدترین تکنیک های آن صحبت کنیم، لازم است تا ابتدا مقدمه‌ای ارائه کنیم که به‌خوبی بااهمیت این موضوع آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

گوگل ، الگوریتم و اصول و تکنیک های خاصی جهت رتبه دهی به وب‌سایت ‌ها و صفحات مختلف آن دارد. و بر اساس اصول و  الگوریتم‌های از پیش تعیین شده، رتبه بندی سایت ها و صفحات مختلف را  انجام میدهد. هر چه محتوا و سایت شما بهینه‌ تر و سئو شده تر باشد و اصول و تکنیک های سئو ۲۰۲۱ بیشتر در آن رعایت شده باشد، امتیاز بیشتر از موتور های جستجوگر گوگل کسب خواهد کرد و در رتبه های بالاتر نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.

جدیدترین تکنیک های سئو 2021

بهینه سازی تصاویر سایت از مهمترین اصول سئو ۲۰۲۱

نکته اول این است که بایستی تصاویر وب‌ سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه باشند. برای بهینه‌سازی تصاویر می‌توانید از فتوشاپ و یا برنامه‌های دیگری همچون از فتوشاپ TinyPNG، ImageOptim،  Kraken و غیره استفاده کنید. سریع‌ ترین ارائه‌دهنده میزبانی وب را انتخاب کنید. هر چه سرعت لود سایت شما بیشتر باشد، این برای بهبود رتبه‌بندی شما در گوگل کمک خواهد کرد.

تحقیق کلمه کلیدی:

در انتخاب عنوان و محتوا و تحقیق کلمات کلیدی مطالب دقت کنید، عنوان های جذاب و بهینه شانس بالاتری برای کسب رتبه های بالا در گوگل خواهند داشت. می توانید برای کسب نتایج بهتر رقبای خود را بررسی کنید.

توضیحات متا:

توضیحات متای شما بایستی دربردارنده موضوع اصلی و کلمات کلیدی باشد. همچنین دقت کنید که تعداد کارکترهای توضیحات متا محدود به ۱۱۷ باشد تا در این صورت کاربران موبایلی نیز بتوانند آن را کامل مشاهده کنند.

جامع بودن محتوا:

سعی کنید در محتواهای خود پاسخ تمامی ابهامات و سؤالات کاربران را ارائه دهید. برای این منظور بهتر است از کلمات کلیدی متفاوت و هر آنچه ممکن است برای کاربران و یا موتورهای جستجو مهم باشد را در محتوا قرار دهید. بد نیست قبل از شروع تحقیق کلمه کلیدی انجام دهید.

به روز بودن محتوا:

محتوای خود را دائم بروزرسانی کرده و کیفیت محتواهای خود را ارتقا دهید. محتواهای جامع، کامل و طولانی شانس بیشتری دارند. همچنین بهتر است از تصاویر، اینفوگرافیک و نمودارها نیز برای توضیح مطالب استفاده کنید.

هدف جستجو:

هدف از نوشتن محتوا چیست؟ مهمترین اصول و اهداف خود را هنگام نوشتن هر پست در ذهن داشته باشید. اگر هدف شما فروش چیزی است، یک تونل فروش ایجاد کنید و از ترفندهای مختلف، در مراحل متفاوت تجربه مشتری، نظر او را نسبت به خدمات و محصولات خود جلب کنید. بعضی مواقع موفقیت از جایی حاصل می‌شود که حداقل انتظار آن را دارید.

لینک سازی:

درستی لینک‌های محتواهای قدیمی خود را چک کنید و به بروز رسانی لینک‌ها توجه داشته باشید. ممکن است در محتوای قدیمی شما یک لینک با ارور ۴۰۴ وجود داشته باشد که این موضوع شدیداً مخرب خواهد بود.

اهمیت لینک سازی داخلی را فراموش نکنید. هر محتوایی که قبلاً نوشته‌شده است باهدفی خاص ایجادشده است؛ بنابراین در محتواهای جدید خود از این لینک‌ها تغذیه کنید که شاید برای کاربران مفید باشد.

لینک‌های خارجی نیز به همان اندازه اهمیت دارند. از پیوندهای خروجی استفاده کنید! از مراجعه به سایر وبلاگ نویسان یا افراد تأثیرگذار در جایگاه خود نترسید. به افراد کمک کنید پاسخ سؤالات خود را دقیقاً در صفحه شما پیدا کنند. این اولین گام در جهت ایجاد یک رابطه سودمند خواهد بود.

بروز باشید:

همواره اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنید و در حال مطالعه و یادگیری باشید. جهان با سرعت بالایی در حال حرکت است و شما نباید از سایر رقبای خود جا بمانید. فکر کنید که چقدر محتوای آموزشی در جهان به‌صورت روزانه در حال تولید است؟ با تیم نوروز گیفت می توانید دائما بروز باشید.

جدیدترین اصول سئو 2021

 

مهمترین و جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ | الگوریتم های جدید گوگل ۲۰۲۱

همان‌ طور که مشاهده کردید در قسمت‌های قبلی با برخی از مهم‌ترین و جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ آشنا شدید؛ اما آیا میتوان تنها به همین تکنیکها سئو ۲۰۲۱ قانع بود؟ پاسخ قطعاً منفی است. در کنار این تکنیک ها و اصول باید الگوریتم های جدید گوگل ۲۰۱۲ را نیز مبنای کار خود قرار داد.

تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر است؛ بنابراین فکر تولید محتواهای متنی را ذهن خود بیرون کنید؛ زیرا این‌گونه محتواها کم‌کم رو به سمت انقضا دارد.

اگرچه هنوز محتواهای قوی بسیار سودمند هستند؛ اما بهتر است یک برنامه بلندمدت برای تولید محتواهای صوتی، ویدیویی و تصویری داشته باشید. از اهمیت پادکست‌ ها غافل نشوید.

تجربه کاربری کاربران سایت شما همچنان تأثیر بالایی در بهبود رتبه‌بندی شما دارد. گوگل همیشه در تلاش است تا با انتشار الگوریتم‌های مختلف، فضای بهتر و راحت‌ تری را برای استفاده کاربران فراهم کند. مدتی است که بهبود تجربه جستجو تبدیل به هدف نهایی گوگل شده و شما هم باید پا به‌ پای گوگل جلو بروید؛ بنابراین باید برنامه جامعی برای افزایش نرخ تبدیل با سئو سایت خود داشته باشید.

هدف جستجوی کاربران چیست؟ کاربران به دنبال یافتن پاسخ کدام سوال هستند که به محتوا سایت شما رسیده‌ اند. اگر پاسخ این سؤالات در محتوای شما قرار داده نشده باشد، کاربران خیلی زود صفحه شما را ترک خواهند کرد.

برند سازی را فراموش نکنید. هیچ‌کس به دنبال ایده‌ ها و محتواهای تکراری نیست. ایده‌ها و برندهای جدید، شانس بیشتری دارند. پس روی برند خود تمرکز کنید و اهمیت برند سازی را فراموش نکنید. توجه به برند و بهبود برند را می‌توان یکی از مهم‌ترین و جدیدترین تکنیک‌ های سئو ۲۰۲۱ دانست.

جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱:

 1. با تجزیه‌ و تحلیل و بررسی‌ های بسیار به برخی از تکنیک‌ ها و ترفندها دست‌ یافتیم که به نظر می‌رسد نسبت به سایر تکنیک‌ ها اهمیت بیشتری دارند. از این‌ رو این بخش را تحت عنوان مهم‌ ترین و جدیدترین تکنیک های سئو در ۲۰۲۱ نگاشته‌ ایم. با مطالعه این قسمت می‌توانید با مهمترین و جدیدترین تکنیک‌ های سئو در ۲۰۲۱ آشنا شوید. موتورهای جستجو بیشتر به چه مواردی اهمیت می‌دهند؟
 2. سرعت لود وب‌ سایت شما یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ های سئو ۲۰۲۱ است. موتورهای جستجو امروزه بیش‌ از پیش به‌ سرعت لود وبسایت شما اهمیت می‌دهند. تصاویر بزرگ مدت‌ زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند. به‌ خصوص اگر حجم آن‌ها نیز بالا باشد؛ بنابراین برای کسب رتبه‌ های بالاتر بهتر است به فکر بهینه‌ سازی وب‌ سایت خود و یک هاستینگ با سرعت بیشتر باشید.
 3. به امنیت وب‌سایت خود توجه بیشتری داشته باشید. یکی از مهم‌ترین و جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱، توجه بیشتر به امنیت وب‌سایت‌ها است. از ترکیب HTTPS در آدرس سایت خود استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است مورد حمله هکرها قرارگرفته و اطلاعات خود و یا مشتریان خود را از دست بدهید. اگر تا به‌ حال این کار را انجام نداده‌ اید، هر چه زودتر به HTTPS نقل‌ مکان کنید.
 4. یکی دیگر از  مهم‌ترین و جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ موبایل فرندلی بودن وب‌سایت‌ها است. استفاده از تلفن‌ های همراه هوشمند روز به‌ روز در حال افزایش است. امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از موبایل‌های خود برای جستجو استفاده کنند، زیرا موبایل قابل‌ حمل و در دسترس است. اگر وب‌ سایت شما برای کاربران موبایلی قابل‌مشاهده نباشد، امتیاز زیادی را از دست خواهید داد.
 5. بدون شک مهم‌ترین تکنیک سئو ۲۰۲۱ و عاملی که می‌تواند موجب بهبود رتبه شما در گوگل شود، بالابردن عملکرد و تعامل کاربران در وب‌سایت است. هر چه میزان تعامل کاربران در سایت شما بیشتر باشد، برای شما بهتر است؛ بنابراین سعی کنید از تصاویر مرتبط، اینفوگرافیک ها و پادکست‌ها استفاده کنید که به موضوع شما مرتبط بوده و خلاقانه نیز باشند. همچنین لینک‌های مرتبط و داخلی نیز می‌توان مؤثر باشد.
 6. تجربه کاربری خوب نیز یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی است که باید برای سئو ۲۰۲۱ به آن اشاره کنیم. این موضوع ارتباط زیادی به طراحی وب‌سایت شما دارد. وب‌سایت شما باید به صورتی طراحی‌شده باشد که کاربران بتوانند به‌سادگی و سهولت به همه بخش‌ها و خدمات شما دسترسی داشته باشند.
 7. دائماً در حال تولید محتوای ارزشمند، بروز و باکیفیت باشید. پست‌های بلاگ خود را مرتباً به‌روزرسانی کنید و فراموش نکنید که محتوا پل دسترسی کاربران و مشتریان به شما است. محتوای ارزشمند می‌توان ترافیک وب‌سایت شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.
 8. از شبکه‌ های اجتماعی برای بهبود کسب‌ و کار خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام می‌توانند ورودی بسیار خوبی به وب‌سایت شما بدهند. استفاده از رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند توییتر، فیس‌بوک و حتی یوتیوب درنهایت باعث جذب بیشتر مصرف‌ کنندگان می‌شود.
 9. به محتواهای صوتی آشنا شوید. محتواهای صوتی و حتی جستجوهای صوتی در سال‌ های اخیر مورد آزمایش قرار گرفته و خلاف تصور برخی‌ ها با استقبال زیادی نیز رو به‌ رو شده‌اند. محتواهای صوتی می‌تواند بسیار قابل‌ توجه بوده و به بهبود سایت شما کمک کنند. محتواهای صوتی از جدیدترین تکنیک ‌های سئو ۲۰۲۱ است.
 10. نکته قابل‌توجه در خصوص سئو ۲۰۲۱ این است که Google به‌ طور فزاینده‌ ای توجه خود را به محصولات محلی معطوف کرده است. از این‌ رو، این بدان معنی است که هر چیزی که بر لیست محلی شما تأثیر بگذارد، نقش غالب‌ تری را در پیش خواهد داشت. باید بدانید که SEO محلی با توجه بیشتر به جستجوی هدف‌ های جغرافیایی، اکنون و در سال‌ های آینده مزایای بی‌شماری را برای شما فراهم می‌کند.نظرات و فیدبک‌ های مشتریان شما تأثیر زیادی برای ترغیب دیگر مشتریان خواهد داشت. ازاین‌رو سعی کنید مشتریان وفادار خود را شناسایی کرده و نظرات آن‌ها را در سایت خود به نمایش بگذارید.
 11. کلمات کلیدی طولانی و یا عبارت‌ های سؤالی برای عناوین محتواهای خود استفاده بکنید. فرض گوگل بر این است که عناوین طولانی دربردارنده موضوعات بیشتری هستند؛ بنابراین محتواهایی که در عنوان با یک عبارت سؤالی آغاز می‌شوند، غالباً ارزشمند شناخته می‌شوند.
 12. محتوا بدون شک “پادشاه” است. بیشتر اوقات، روندهایی برای شکستن مسیرها در دنیای محتوا وجود دارد که به بازاریابان محتوا کمک می‌کند مهارت‌ها و استراتژی‌های خود را تقویت کنند. بازاریابی ویدئویی برای ماندن در رقابت سئو ۲۰۲۱ اهمیت بالایی دارد و باعث طوفان SEO می‌شود. آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر بازاریابان ویدئو هرساله ۶۶ درصد نسبت به محتوای معمولی، منتخب بیشتری دارند. فیلم‌های مرتبط و باکیفیت بالا می‌تواند یک روش عالی برای تقویت فیلم باشد. پس به فکر سئو ویدیو نیز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.