تولید محتوا اختصاصی چیست؟

تولید محتوا اختصاصی نگارش و مجموعه اقداماتی است که انجام می دهیم تا محتوای درجه یک و دست اولتان در دل مخاطب جا بگیرد و محتوا به عنوان یکی از مهمترین عواملی است که مخاطب به واسطه تعامل و جذاب بودن آن می‌تواند به هر برند اعتماد و یا اینکه اقدام به خرید محصول یا تهیه یک سرویس از وب سایت کند.

از اهمیت تولید محتوا اختصاصی همینقدر بس است که بیل گیتس می میگوید

Content is king”

“محتوا پادشاه است

 محتوا حائز ترین نکته ای است که میتوان به وسیله سئو کردن آن سایت را در رتبه های نخست جستجو قرار داد و مخاطب را مجذوب آن کرد.

هدف از تولید محتوای اختصاصی چیست؟

تولید محتوا اختصاصی از اثر گذارترین و کم هزینه ترین روش ها برای جذب مشتری می باشد.  هدف تولید محتوا جلب نظر و اعتماد مشتریان است و در این بین محتوایی موفق است که با توجه به نیاز مخاطب تولید گردد. در صورتی که به فکر راه اندازی یک وب سایت پر درامد هستید پس تولید محتوا جهت موفقیت کسب و کارتان از نان شب هم واجب ‌تر است  به گونه ‌ای که موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی بدون تولید محتوای جذاب و ارزشمند به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. تا به حال به این فکر نموده اید که چرا تولید محتوای اختصاصی برای وب سایت تان امری لازم و حیاتی است؟

پس برای پاسخ به این سوال تا انتهای این مقاله از نوروز گیفت همراه ما باشید.

تولید محتوا اختصاصی

تولید محتوا اختصاصی شامل چه بخش هایی می شود؟

۱. انتخاب موضوع مناسب:

 موضوعی که ما در زمینه کسب و کار و فعالیت تان انتخاب می کنیم به گونه‌ای باشد که وقتی مخاطب به سایت شما وارد شد در خصوص همان موضوع مرتبط به سایت و فعالیت شما محتوا را مطالعه کند. پس حتما این موضوع محتوا را در راستای فعالیت تان قرار می دهیم.

۲. تیتر مناسب:

مهمترین قسمتی که در تولید محتوای یک وب سایت بسیار تأکید می شود ، نوشتن یک تیتر مناسب است است و این تیتر اولین چیزی است که کاربر می بیند و با مشاهده آن به خواندن ادامه مطلب ترغیب می شود. که تیم ما بهترین موضوعات و مناسب ترین موضوعات مناسب با کسب و کار شمارا در نظر میگیرد.

۳. نحوه ارائه محتوا:

 ما برای محتوایی که برای شما تولید می کنیم یک ساختار مناسب ارائه دهیم. نحوه ارائه محتوا به کاربران از جایگاه ویژه ای برخوردار است که ما پیش از تولید محتوا این نحوه ارائه را تعیین کنیم که به چه صورت باشد.

۴. بکارگیری جلوه های  بصری و گرافیکی:

مقاله، پادکست، ویدئو، اینفوگرافی، کتاب الکترونیکی از انواع و اقسام تولید محتوا هستند. بسته به موضوع و نیاز شما برای هر محتوا، اگر مخاطبان افراد حرفه‌ ای هستند: بیشتر دوست دارند که مقالات عمیق و پر محتوا بخوانند تا یک اینفوگرافی مختصر که به سطح موضوع پرداخته است. اگر مخاطبان شما افراد پر مشغله‌ ای هستند: احتمالا دوست دارند که فایل‌ های صوتی دریافت کنند که در زمان‌ های مناسب بتوانند گوش دهند. پس شناخت پرسونای (شخصیت) مخاطب را به عهده ی ما بگذارید تا بالا رفتن بازدهی سایت شما را تضمین کنیم.

تولید محتوا حرفه ایمحتوای اختصاصی از چه بخش های تخصصی نشأت میگیرد؟

شناسایی و هدف قرار دادن مخاطب :

ما برای خلق یک مطلب در درجه‌ ی اول راهکار هایی را پیدا می کنیم که نشان دهد مطلب شما مربوط به چه افرادی است؟ آن‌ها برای چه چیزی به سراغ مطلب شما می‌آیند؟ درباره‌ی موضوع ذکرشده چه مقدار اطلاعات دارد؟ در چه رده‌ی سنی هستند ؟چه نوع ادبیاتی مناسب آن‌ها است؟ در حقیقت هدف اصلی ما  ارتباط این افراد با سایت شماست.

شناسایی محتوای مورد نیاز مخاطب:

ما با استفاده از روان شناسی دیجیتال مارکتینگ تمامی نیاز های شما و مخاطبان تان را تامین می کنیم. به این معنا که برای تمامی کسب و کارهای مختلف متناسب با نیازهایشان محتوای اختصاصی را تولید میکنیم.

شناسایی رقبا:

در اینجا نویسندگان و تولید کنندگان محتوای ما بیشتر وقت خود را صرف انتشار محتوای بی کیفیت و نادرست نمی کنند، بلکه به مطالعه و تحقیق در رابطه با دیگر رقبا و مطالبی که منتشر می کنند نیز می پردازند. بهترین بخش این کار این است که محتوای تولید شده توسط  رقبای شما را بررسی میکنیم، نقاط قوت و ضعف آنها را بررسی میکنیم تا بتوانیم به نکات ارزشمندی که آنها نادیده گرفته اند را مورد توجه قرار دهیم، تا برای برتری بر رقبا در تولید محتوا و تبلیغ محصولات شما بتوانیم آن را بکار ببریم.

تخصصی ترین نکات تولید محتوای اختصاصی

استفاده از متاتگ ها:

درحقیقت به هیچ عنوان سعی نمی کنیم که از تیترهای بی‌ارتباط و جنجالی برای متن شما استفاده کنیم، که این مساله دو زیان را برای شما ایجاد می‌کند، در درجه‌ی اول مخاطبی که برای آن تیتر بی‌ارتباط آمده به هیچ وجه به مطلب شما توجه نمی‌کند تنها ممکن است به صورت سطحی آن را ببیند که شما را به هدف اصلی خود نمی‌رساند و در درجه‌ی دوم در صورتی که این مساله توسط موتورهای جست‌وجویی مثل گوگل مشاهده شود، شما جریمه خواهید شد.

پس ما در این جا از تخصصی ترین متاتگ ها و تیترها  استفاده میکنیم ،جذابیت، کوتاهی و رسا بودن عناوین باعث می‌شود تا مخاطب را به ادامه مطالعه ترغیب کند و شما را به ترند شدن در گوگل برساند.

 لینک سازی داخلی:

ما به دو صورت می‎‌توانیم از لینک ها و اثرات مثبت سئوی آن ها برای شما استفاده کنیم. اول این که صفحات یا مقالات داخلی وب‌ سایت‌ تان لینک می دهیم. دوم این که به سایت‌ها و صفحات وب سایت‌های معتبری که بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارند، به وبسایت شما لینک دهی می کنیم.

تولید محتوا سئو شدهرعایت اصل ساختار:

درنظر داشته باشید که زندگی مجازی روز به روز، حوصله‌ و صبر مخاطبین را کاهش می‌دهد، بنابراین ما مطالب مورد نظر شما را در جامع‌ ترین و مختصرترین حالت ممکن ارائه می دهیم، تا سطح بالاتری از ارتباط با مخاطب برای شما اتفاق بیفتد.

ارگانیک بودن مطلب:

بیش از هرچیزی ارگانیک بودن یا به عبارتی کپی نبودن متن در سایت شما دارای اهمیت بسیار زیادی است. یک متن اختصاصی در وهله‌ ی اول یک متن ارگانیک به حساب می‌آید. به همین منظورما دقت لازم را دراین زمینه داریم و از منابع مورد مطالعه‌ی خود به درستی استفاده می کنیم.

بدست آوردن کلمات کلیدی

به کار بردن جدیدترین تکنیک های سئو ۲۰۲۱ گوگل

تعیین استراتژی محتوای اختصاصی و…

از جمله کارهایی است که تیم ما در نوروز گیفت برای شما انجام می دهد.

جمع بندی

در این مطلب گفتیم که تولید محتوا اختصاصی و یا سفارشی، یک راهکار عالی و بسیار مفید برای جذب مخاطبین و بهبود سئوی سایت است. محتوایی که تازه، بکر، دست اول و دارای اطلاعات کاربردی باشد و بر مبنای اصول سئو نیز تولید شود، نه تنها خوانندگان زیادی را به سمت وب‌ سایت یا صفحات مجازی تان سرازیر می‌کند، بلکه باعث می‎‌شود به سایر اهداف کاری مانند افزایش فروش و سوددهی نیز، برسید.

جهت آگاهی بیشتر از تکنیک های سئو به لینک زیر مراجعه کنید.

سئو و بهینه سازی

تولید محتوا اختصاصی | تولید محتوا حرفه ای | تولید محتوا یونیک | تولید کانتنت اختصاصی